.

.

1 Тркалаат Сјајна Ласерски Помине Фолија Holographic Foils Помине Уметност Налепница Декорација Хартија Ѕвездена Сјајот Мрачно Помине Налепница Помине Совети

1 Тркалаат Сјајна Ласерски Помине Фолија Holographic Foils Помине Уметност Налепница Декорација Хартија Ѕвездена

DEN 45.00
DEN 47.52

Од стоката
Во магацинот


Количина : 1 Ролна
Ширина : Прибл. 4cm
Должина : Околу.100cm
Модел : Како на сликата покажува
Пакет Содржина :
1 Тркалаат Помине Фолија
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет.
Може да се користи за УВ ноктите
Помине Уметност Foils создаде совршен "мешани метали" заврши за било полски боја.(Темен лак е подобро)
Ноктите Фолија може да се отстрани лесно со лак смена
Како да го користите :
1. Подготви вашата ноктот со обликување, туркање кутикулите назад и отстранување на сите масла.
2. Се применува база на грбот, и почекајте го сув.
3. Се применуваат лак(темна боја е подобро), почекајте го сув.
4. Се применуваат помине фолија лепак, се сече парче фолија (само доволно голема за нокти), притиснете го на вашите нокти. Различни бои на foils може да се меша на ноктите
5. Отстрани фолија и фолија модел треба да биде stuch на вашите нокти. Ако малку се водат за исчезнати, се однесува само на горниот слој на дел не се земаат и повторете го чекор.4
6. Откако целосно сува, печат со горниот слој за заштита на фолија.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Налепница & Decal
Количина:
1 РОЛНА
Стил:
Holorgaphic Ѕвездена Помине Фолија
Материјал:
Хартија
Бренд Име:
Роден Е Прилично
Големина:
Approx. 4*100cm
Број На Модел На:
AB40119/40120
Производи во категоријата