.

.

EMAX ES3154 17g-20G 3KG Метал Дигитални Серво за RC Хеликоптер Авион Автомобил

EMAX ES3154 17g-20G 3KG Метал Дигитални Серво за RC Хеликоптер Авион Автомобил

DEN 522.24

Од стоката
Во магацинот

Опис
Hight квалитет, идеален избор за авион.
Со лого, масите на вртежен момент, одлична брзина, уредот го поставите и случајот се супер тешко.
Метал Опрема Воз.
Вклучува серво рогови и монтажа завртки.
Спецификации :
Сигнал : Дигитални
Напон : 4.8~6 V
Брзина @ 4.8 v : 0.14 дик @ 60 сте.
Брзина @ 6v : 0.12 дик @ 60 сте.
Вртежен момент @ 4.8 v : 2.5 kg.cm
Вртежен момент @ 6v : 3.0 кг.cm
Големина на : 28.2 * 27.0 * 12.8 мм
Тежина : 19.7 g
Приклучете се достапни : available : FUT;JR
Пакет информации :
Пакет големина : 4.5 * 4 * 3cm / 1.8 * 1.6 * 1.2 во
Пакет тежина : 31g / 1.1 оз
Картонска кутија
Пакет листата :
1 * EMAX ES3154 метал дигитални серво
1 * Серво рогови и фитинг сет
Политика за испорака
Предмети ќе биде предаден во рок од 2-3 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).
Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса. Ние не можеме да ја промените Превозот Адреса штом се изврши плаќањето.
Се враќа
Сите се враќа и размена се предмет на 10% restocking такса (настрана од изберете потврдена дефекти). Тоа значи дека ако сакаат да се здобијат со наплата се должи на купувачите каење или да се вратат целосно функционална ставка за наплата, 10% restocking надоместок ќе бидат одземени од наплата вкупно.
Ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи на враќање. Следење на информации за враќање пратката треба да им се обезбеди на друг начин враќањето нема да биде одбиена.
Враќање објектот треба да биде во сосема нов и неискористени состојба со својот полн пакување испратени до нашето враќање адреса. Враќање објект ќе бидат внимателно прегледани пред да се испрати наплата.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
RCMOY
Беспилотни Летала Додатоци Тип:
fpv кабел
MPN:
не се применува
UPC:
не се применува
Производи во категоријата