.

.

Брод од Германија! Кристал Свеќа Декорација Лустерот Pendant 10 Оружје Светилка lustres de cristal Лустери

Брод од Германија! Кристал Свеќа Декорација Лустерот Pendant 10 Оружје Светилка lustres de cristal Лустери

DEN 6527.52

Од стоката
Во магацинот

За потврди мали производ погрешна на вашето одобрување, ние може да ви испрати замена на делови, најчесто тие се бесплатни, но за оние скапи делови (на пример LCD ЕКРАН),вие само може да се врати на оштетени делови за замена добри. Таа одговара на ходникот, дневната соба, трпезарија, бутик, будоар, спална соба,барови и ресторани,итн.59 инчен Синџир Висина : 35cm/13. Време на испорака : Генерално треба за 6-12 дена да повеќето капитал и големите градови, мали градови или оддалечените области можеби треба малку повеќе.
Пакет се Вклучени : 1x Кристал Лустерот (Треба прирачник собрание)
Плаќање : 1.43 инчен Светлина Висина : 65cm/25.
Спецификации : Сијалица База : E14 Напон : 220 V~240 V Боја : C ognac боја Тип : Лустери/Pendant светла Нето Тежина : 12kg Број на Нивоа : 2 Ниво Светлина Дијаметар : 90cm/35. Синџир : Висина може да се прилагоди од страна на синџирот на врски.4 инчен Сијалица : Светилки не се вклучуваат,секоја сијалица макс 40 Watts( E14 X 10) Материјал : K9 Кристално Стакло (за k9 кристал : припаѓа на оптичко стакло) Соба : Дневна Соба, Спална Соба, Трпезарија, Ходникот, Тремот,Итн. Позлата : Хром позлатен, ' рѓа и оксидација. Фитинг Материјал : K9 octagonal монистра, бистра вода костен, има многу добра рефракција ефект . Safe : Чисти Пенливи Лустерот Одлична Состојба без Штета од каков било вид. Ние брод предмети главно преку EMS, Хонг Конг Пост, Понекогаш : DHL,UPS-от,Fed Ex,ТНТ и Посебна Линија Експрес Сервис. Инсталација : Научни инсталација,висока јачина expension гром breekthrough traditionway,реализација на светилка тело лесна конекција со целата светилка. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
.
Повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Pendant Светла
Број На Модел На:
SJD-10
Е Светилки Вклучени:
No
Абажур Боја:
Сребро.
Гаранција:
1 година
Место:
Хотел, Сала,Салон,Господар Спална соба,други спални соби,Хотел Соба
Заврши:
Полиран Хром
сертификација:
RoHS,CE
Извор На Светлина:
Халоген Светилки
Број на извори на светлина:
10
Напон:
220V
Техника:
Преку Резбани
Материјал:
Кристално
Осветлување Област:
15-30square метри
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Бренд Име:
Amonstar
База Тип:
E14
Стил:
Европа
Инсталација Тип:
синџир pendant
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Кристално
Примена:
Трпезарија
Производи во категоријата