.

.

ANENG DT-830B LCD Дигитален Multimeter Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC/DC 750/1000V Amp Volt Ohm Тестер Метар

ANENG DT-830B LCD Дигитален Multimeter Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC/DC 750/1000V Amp Volt

DEN 147.00
DEN 170.88

Од стоката
Во магацинот


започнете
Спецификација :
LCD : 3 1/2digits
Максимална читање : 1999
DC Напон : 200m V/2000m V/20 V/200 V/1000 V
AC Напон : 200 V/750 V
DC Струја : 200u A/2000u A/20m A/200m A/10 A
Отпор 200Ω/2kΩ/20kΩ/200kΩ/2000kΩ
Транзисторски : NPN, PNP
Батерија : 9 V 6 F22 ( Батерија, не се вклучени )
Големина на : (L)12.4 cm x (W)6,9 см x (H)2.4 cm
Тежина : 126g
Бои : жолта ,црна ,сина боја
Пакетот вклучува :
1 x DT-830 B multimeter (Батерија, не се вклучени)
1 x Тест доведе
1 x Упатство
'

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
ANENG
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење Inductance Опсег:
No
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Димензии:
12.4 cm x 7cm 2.4 x cm
Број На Модел На:
DT830B
Мерење На Струја Опсег:
DC струја 200u-2000u-20м-200m-10A
Мерење На Напон Спектар:
DC напон 200m-2000m-20-200-750V
Мерење На Отпор Опсег:
200/2k/20k/200k/2000k
Мерење Capacitance Опсег:
NO
Работен Режим:
lcd дигитален multimeter
AC Напон Спектар:
200-650V
AC струја опсег:
NO
Максимална Екранот:
1999 брои
Напојување Режим:
6F22 9V
транзисторски:
NPN, PNP
Макс DC Напон спектар:
750V
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.11kg (0.24lb.)
Пакет Големина:
13cm x 9cm x 4cm (5.12in x 3.54in x 1.57in)
Производи во категоријата