.

.

Музика-S Големина 3/4 Природни Виолина Basswood Челик String Арбор Лак за Почетници

Музика-S Големина 3/4 Природни Виолина Basswood Челик String Арбор Лак за Почетници

DEN 1739.04

Од стоката
Во магацинот

Ако сакате музичка играчка за деца, овој виолина може да биде мудар избор.
Телото е направено од basswood додека fingerboard на јавор.
Арбор лак крстот една или повеќе челични жици, а потоа распеана звук излезе.
Има мазна и сјајна површина, таписерии и нежна.
Се става во вода-отпорни и мека еднострани кутија, заштита на виолина од удари и нула за време на транспортот. Доаѓа со мост и колофон.
Боја : Природна
Големина : 3/4
Виолина Големина : 55 * 20 * 6cm / 21.7 * 7.9 * 2.4 во
Виолина Тежина : 396g / 14oz
Лак Должина : 69cm / 27.2 во
Совети : за деца на возраст од 10-13 години
Тело материјал : Basswood
Fingerboard материјал : Јавор
String материјали : Челик
Лак материјал : Арбор
Tailpiece материјал : Алуминиум легура
Answer : ___________________________ Note :
Првиот пат кога ќе играат на виолина, ве молиме бришење некои колофон на лак.
Пред да се игра драги виолина, ве молиме бидете сигурни дека приемници се добро прилагодени и мостот се правилно поставени.
Пакет Листата :
1 * Виолина
1 * Лак
1 * Колофон
1 * Мост
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Ако сакате музичка играчка за деца, овој виолина може да биде мудар избор.
Телото е направено од basswood додека fingerboard на јавор.
Арбор лак крстот една или повеќе челични жици, а потоа распеана звук излезе.
Има мазна и сјајна површина, таписерии и нежна.
Се става во вода-отпорни и мека еднострани кутија, заштита на виолина од удари и нула за време на транспортот. Доаѓа со мост и колофон.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
ADDFOO
Производи во категоријата