.

.

DIYKIT AHD 7inch TFT LCD Автомобил Следи Rear View Monitor Водоотпорен IR 1300000 Пиксели AHD Камера Поддршка SD Картичка за Снимање на Видео

DIYKIT AHD 7inch TFT LCD Автомобил Следи Rear View Monitor Водоотпорен IR 1300000 Пиксели AHD Камера Поддршка

DEN 4356.00
DEN 4895.04

Од стоката
Во магацинот


Еден кабел може да се реши со напојување и сигнал на пренос, со Користење на чист бакар кастинг имаат посилен сигнал оклопна и пренос на функција од нормално AV кабли, Може да биде поврзана директно во исто време на повеќе кабли кои работат заедно, без други прилагодувања за главата
Спецификации :
Екранот
Големина
7 инчен
Систем
PAL/NTSC(Авто)
Дефиниција
800(H) x 480(V) AHD
Номиналниот напон
DC12 V-24 V
Потрошувачка на енергија
6 W MAX
Начин на контрола
На копчето
Канал на видео текст
2 канал
Осветленоста
250cd/m⊃2;
Контрастот
300 : 1
Камерата
Сензор
AHD
Леќа
2.8 mm
Сигнал систем
PAL/NTSC
Хоризонтална резолуција
1,300,000 Пиксели
Пиксели
1,300,000 Пиксели
Фреквенција
ПАЛ : 50 Hz NTSC : 60 Hz
S/N Сооднос
48db(AGC ИСКЛУЧЕН)
Минимална осветлување
0. Оваа тешка должност AHD камерата е тежок метал случаи, водоотпорен и кал доказ.
Предности на 4-пински конектор кабел : Еден кабел решение се занимава со двете моќ и singal пренос.
На AHD image sensor излези дигитални сигнали дека има подобра слика е јасност, со своите 18 индивидуални Инфрацрвен (IR) LED, тоа покажува јасни слики при слабо осветлување, особено во текот на ноќта околности. Нема моќ кабел се потребни за поврзување на камери.
7inch AHD Автомобил Следи Снимање на Видео
+ 4pin 1300,000 Пиксели AHD Камера за Автобус Houseboat Камион
12 V-24 V 7" 4-Пински Конектор AHD Следење
+ 10m 4-Pin Водоотпорен Shield Кабел
+ Водоотпорен IR Камера AHD
AHD 7inch TFT LCD Автомобил Следи Rear View Monitor
Тука е AHD 7inch Screen монитор со резолуција од 800 x 480, со заградата инсталација. Може да трае подолго без греење се, па можете да покажат јасен преглед на сите времиња.
1,300,000 Пиксели AHD камера, екран многу јасна слика Најновите стил камера со алуминиум школка, shorkproof : 10 G 18 инфрацрвена ламба кои се користат во мали светлина состојба лесно може да се прилагоди на агол од Мулти-ниво на прилагоди Дијагонала Агол 120º, Хоризонтална Агол 90º агол леќа, 100% комплетен водоотпорен Врвен квалитет на камерата.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
DIYKIT
Жица или Безжично:
Жица
Должина на Видео Кабел:
10m
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Школка Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Guiding Line:
No
Посебна функција:
Снимање На Видео
систем:
PAL / NTSC
Производи во категоријата