.

.

6012 резби во дрво cnc рутер , мулти глава 4 оска ротари евтини cnc рутер за машини за

6012 резби во дрво cnc рутер , мулти глава 4 оска ротари евтини cnc рутер за машини за

DEN 142080.00

Од стоката
Во магацинот


6012 резби во дрво cnc рутер, мулти глава 4 оска ротари евтини cnc рутер за машини за
6012 резби во дрво cnc рутер , мулти глава 4 оска ротари евтини cnc рутер за машини за
Опис На Производот
Главната карактеристика на евтини cnc рутер : Леано железо телото,трајни Тајван Hiwin 20mm водич на системот за Контрола : DSP/Mach3 Апликација индустрија : реклами, мебел, декорација, дрво Applicationmaterial : Рекламирање знаци, ПВЦ одбор, chevron одбор, двојна боја на колата, логото производство, акрилик сечење,пластични калапи, ликови, кристално сечење, плоча одлуки, сечење ПВЦ одбор, акрилик, блистер lightboxes, ПРЕДВОДЕНА/неонски ритам мувла. Хардвер : 1,5 години на сите делови (без лице оштетени).24 часа техничка поддршка преку е-Маил или да се Јавувате.помош)
2).03 mm
Табела Површина
Т-слот Extrusions со резервоар за вода
Рамка
Екипа Челик
X, Y Структура
Опрема За Пренос
Z Структура
Тајван TBI Ballscrew Tramsmission
Max.01/300мм
X,Y,Z repositioning Точноста
±0.2 KW
Вретеното Брзина
0-24000 RPM
Вози Мотори
Stepper Систем
Работен Напон
AC220 V/50/60 Hz
Команда Јазик
G кодот
Оперативен Систем
Mach3
Интерфејс
USB
Флеш Меморија
128 M( У Диск)
Collet
ER16
X,Y Резолуција
Софтвер Компатибилност
Type3 / Ucancam / Artcam
Водење На Животната Средина
Температура : 0°C~45°C
Релативна влажност : 30%~75%
Детални Слики
Некои детали на евтини cnc рутер :
Готови Производи
Примероци на евтини cnc рутер :
Трговија Покажува
Нашите Услуги
По продажба на услуги :
1). Англиски јазик прирачник и ЦД со видео за машина за користење и одржување.Инженерите на располагање за да услуга машини странство
. Потрошувачка на енергија (Без вретено)
0. Работна Брзина
4000mm/мин
Вретено Моќ Моторни
2.
(Skype : cnc. Брза Патување Го Оценувате
6000mm/мин
Max.
Одржување и технолошка поддршка : Целиот живот.

Таа е поголема од информацијата

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AKG6012 евтини cnc рутер
работна површина:
600X1200MM
Вретено:
1.5 kw вода за ладење вретено
Леано железо телото:
Yes
шини:
Тајван HIWIN плоштадот шини
Пренос:
Тајван TBI ballscrew пренос
Моторни:
311 Stepper мотор (NEMA34)
Контролор:
mach3 контролер
Инвертер:
Fuling инвертер
Возачот:
Leadshine M542 возачот
алатка сензор:
Yes
Производи во категоријата