.

.

Мали LED Автоматски ги Собереш и Место на Машина со 46 задолжени за хранење телиња и Визија Системот/LED Автоматски Чип Mounter/Машина SMT Линија

Мали LED Автоматски ги Собереш и Место на Машина со 46 задолжени за хранење телиња и Визија Системот/LED Автоматски

DEN 201600.00

Од стоката
Во магацинот

Рок на плаќање : T/T,Western Union,Paypal 2.PCB место зона
Место на PCB тука додека SMT обработка. 1 вшмукување млазницата е најмалиот, whilethe No.Опрема функција :
1.
Изберете и Место Машина TVM802 B
Технички Paramater :
Спецификации
Верзија
TVM802 B
Применливи PCB
20mm*20mm270mm*350mm
XY движат во опсег
395*445mm
Сместување главата квалитет
15mm
Монтажа способност
5500 компонента на час
Точност, монтажа,
±0. Тоа главно се состои орд работа главата, врвот и на дното визуелни системи, работна маса, хранење полици, итн.За исклучување на вакуум пумпа
Со 2 вградени во увезената го исклучите вакуум пумпа и удар воздушна пумпа.Чип место зона
Стави чипови тука, само треба да го поставите на соодветните координати. 4 вшмукување млазницата е најголем . Г : 55kg Пакување големина 0.
(На фидер може да се направи на условот на купувачи.com/channel/UCNIBc Y401 Fsi Ph_4y8 Ie KTQ/videos
Нашите Услуги : 1.025 mm
Применливи компоненти
0402,0606,0805,sop8 .Хардвер Својства
Границата димензија на оваа опрема е 900*970*300мм.Гаранција : Една година.Ексклузивни развој на Ethernet Уред интерфејс
Industrialstrength Ethernet интерфејс поврзете погодно да се гарантира машина за сигурна работа.Индустриски-сигналот до визуелниот систем
Со професионални визуелна алгоритми за да се утврди центарот на компоненти, се пресмета позиција форумот и ангел форумот, така што можеме да ги собереш и место ефикасно. Под нормалната состојба, No.Главната внесувач
Стандардна конфигурација : 8мм-22pcs,12,мм-3pcs,16mm-1pcs.Време на испорака : Стоки во парк,откако доби плаќање 3.Прирачник човек-машина.Интелигентни сместување глава
На welldesigned сместување главата има сфати дека двојно вшмукување,вакуум тест,исчезнати
дел проверите,автоматско бирање материјали.Спецификација и Инсталација на Вшмукување Млазници
Оваа опрема усвојува doubleend дизајн, и вшмукување глави се опремени со
различни видови на вшмукување млазници.

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
TVM802B
Примена:
20mm*20mm--330mm*270mm
Применливи PCB:
20mm*20mm--330mm*270mm
Веб-сајт:
www.zjyingxing.com
Задолжени за хранење телиња:
46
Напојување:
220 V, 50 hz(Конвертибилна да 110V)
Применливи Компоненти:
0402,0606,0805,sop8 ...QFN/BGA
Manufactory:
Yes
Xy Оска Движат Во Опсег:
425*500mm
Просечна Работна Сила:
150w
Работни видео:
https
Производи во категоријата