.

.

Предци остави добар углед(34) DIY Везана 14CT 11CT Смета Кина Крстот Бод Колекции за Везови Занаети Дома Декор

Предци остави добар углед(34) DIY Везана 14CT 11CT Смета Кина Крстот Бод Колекции за Везови Занаети Дома Декор

DEN 991.00
DEN 1869.12

Од стоката
Во магацинот

48 /set
На Ѕвездена Ноќ на Van Gogh!11 CT 14 CT DIY Везана Смета Димензии Крстот Бод Поставува Колекции за Везови Игли за Плетење US$ 17. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
.95 /set
Бесплатни Цреша Вазна! DIY Везана 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод во Собата за Везови Игли за Плетење Комбинација Занаети трговија на Големо US$ 19. Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии , а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод.17 /парче
Големина : 67 cm*83cm (14 CT )
85cm*105cm (11 CT )
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод.
започнете
крајот
Предци остави добар углед(34) DIY Везана 14 CT 11 CT Смета Кина Крстот Бод Колекции за Везови Занаети Дома Декор
2015 година Нови Шиење Крст-бод Овошје-Apple 4 DIY Везана DMC Смета Димензии Крстот Бод за Полнење за Везови Игли за Плетење US$ 14.67 /парче
Бесплатно Овошје Кошница (5) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Хоби и Занаети US$ 29. Тоа unprinted со бело платно , сите треба да dew линкот најнапред со себе ,а потоа целосно emborider ( малку тешко) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.73 /set
Виолетова Вазна (2) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT Колекции се Поставува За Везови Игли за Плетење Хоби и Занаети US$ 18. ( Полесно од 14 CT ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.71 /парче
Шарени Лалињата!DIY DMC14 CT Смета Крстот Бод Поставува Комплет За Везана Везови Плетење Игли за Шиење трговија на Големо и Мало US$ 16.

Таа е поголема од информацијата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Стил:
Европа
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Шаблон Тип:
Геометриски
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
пластична кеса
Вез крст:
смета крстот бод колекции
кина крстот бод:
За дома декорација
смета крстот бод:
Дома Декор
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Вез крст:
занаети
Ткаенина Тип:
100 % Памук Крст
ХОБИ:
DMC Крстот Бод
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
DIY Везана:
DMC Крст-бод
Производи во категоријата