.

.

ОДС Школка (DSO150) Oscilloscope целосна собрани со P6020 BNC стандард сонда

ОДС Школка (DSO150) Oscilloscope целосна собрани со P6020 BNC стандард сонда

DEN 1344.00

Од стоката
Во магацинот


Со бранови параметар дигитален дисплеј, вклучувајќи фреквенција, период, пулс ширина, должност сооднос, МАКС.
Може да се замрзне бранови се прикаже во секое време(ЧЕКАЊЕ функција).
Со Авто/Нормално/Single предизвика режими, лесно да се фати моментот бранови.
Овој дигитален oscilloscope комплет усвојува ARM Cortex-М3 процесор и со 2.4-инчен колор TFT екран.
Краток спој и да се отвори-спој откривање : може да му помогне на корисникот да дознаете лемење грешка. Тоа е лесен и сигурен за коло операција./Врв-Врв/виртуелни вредности.33 оз
Пакет Листата :
1 * Целосно Да Се Собраа Oscilloscope
1 * P6020 Сонда
1 * Упатство(Англиски)
.
Доаѓаат со инструкции, лесно да го инсталирате и да работат.
На SMD е лемење, повеќе погодна за електронски почетник.
Се користи за средно развој врз основа на овој комплет, на пример, тоа може да се промени за да Millivoltmeter, податоци дрвосечачи.57 во
Пакет Големина : 14.56 во
Аналогни Одбор Големина : 65 * 47mm / 2.
Достапни расте или паѓа на работ активирањето./Врв-Врв/виртуелни вредности.
TFT контролер признавање функција. Тоа може да прикаже бранови параметри, како што се фреквенцијата, период, пулс ширина, должност сооднос, МАКС.45 во
Пакет Тежина : 179g / 6.
Спецификации :
Максимална Реално време за Земање мостри Стапка : 1 MSa/s
Аналогни пропусниот Опсег : 0-200 KHz
Чувствителност Опсег : 5m V/div-20m V/idv
Максимален Влезен Напон : 50 Vpk (1 X сонда)
Текст Отпорност : 1 M ohms/20p F
На Точноста : 12 Битови
Рекорд Должина : 1024 поени
Спојување Режими на : DC / AC / GND
Време База Опсег : 500s/Div - 10us / Div
Активирањето Начини : Auto, Нормално, и Еден
Активирањето Позиција : Центар на Баферот
Напон : DC 9 V(8-10 V)
Тековната Потрошувачка : ~120m A @ 9 V
Главниот Одбор Големина : 94 * 65mm / 3.
Карактеристики :
Усвојување на АРМ Кортекс-М3 процесор (STM32 F103 C8), и вклучуваат 2.

Таа е поголема од информацијата

Бендот Ширина:
Помалку од 60MHz
Дигитални Канали:
1
DIY Материјали:
Електрични
Рекорд Должина:
како опис
Бренд Име:
JYE ТЕХНИКА
Број На Модел На:
како опис
Големина На Дисплеј:
Никој
Е Батеријата Demountable:
No
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
како опис
Резолуција На Екранот:
како опис
Производи во категоријата