.

.

НОВИ Safurance Прва Помош месо тело Коска Медицински Тркалаат Шина Ногата Зглоб Фиксна Фрактура Рана Заштита на Итни

НОВИ Safurance Прва Помош месо тело Коска Медицински Тркалаат Шина Ногата Зглоб Фиксна Фрактура Рана Заштита

DEN 213.00
DEN 379.68

Од стоката
Во магацинот


Име : Прва Помош месо тело Коска Треска не Сем Нога врвка за околу Рака Фиксна Фрактура Рана Заштита
Модел : SKU657080
Главен Материјал : IXPE + Алуминиумски Легури
Боја : Портокал + Сина
Големина 1 : (L) X(W)46 X11cm/18.11"X4.33"(appr.)
Големина на 2 : (L) X(W)92 X11cm/36.22"X4.33"(appr.)
Карактеристики
Сосема Нов и висок квалитет.
Направени од IXPE и алуминиумски легури, не ќе бидат погодени од температура и временските услови.
Издржливи со долг рок на траење, перат, флексибилни.
Лесен и компактен, Добра X-ray видливост.
Не-токсични и невкусна, водоотпорен и еднократно.
Може да биде добро служел како тела на скршени коски.
Не се придржуваат до раната и е погодна за континуирана употреба.
Се користи во ЕМС персонал, отворено авантуристи, воените доктори, прва помош колекции.
Медицински Материјали & Додатоци се : Хирургија, Фиксна Поддршка, Фрактура, Вирус, итн.
Може да се обликува во цилиндар, тоа може да се поправи и поддршка на раната со помош на статични наведнуваат поддршка на сила.
Употреба : се Прилагодува на грлото на јака треска, двоен слој на зглобот треска, прст splints, коленото Immobilizer треска, една долга нога шина.
Пакет се вклучени : 1 Buc Валани Треска
Напомена :
Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.
Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Таа е поголема од информацијата

Големина:
92x11cm, 46x11cm
Бренд Име:
Safurance
Производи во категоријата