.

.

AC 2P 32A 10mA Електронски тип RCCB RCD 110V 230V Остаток на Тековното Коло Прекинато TORD4-63

AC 2P 32A 10mA Електронски тип RCCB RCD 110V 230V Остаток на Тековното Коло Прекинато TORD4-63

DEN 815.52

Од стоката
Во магацинот


: Име на модел TORD4-63 Модел Електронска вид Остаток на Тековната карактеристики : AC Пол No : 2 P Оценет одлуки и кршење капацитет 630 A Номинална струја(А) 32 A Оценет напон 110 V 220 V 230 V AC Номинална фрекфенција 50/60 Hz Рангирани од другите оперативни тековни |△(A) : 0.
На RCCB обезбедува индиректна заштита на операторот тело под таков услов изложени живеат делови
треба да се поврзани со некоја соодветна заземјување пол.
Официјален веб-сајт:www.На RCCB, исто така, обезбедува заштита од пожар опасност предизвикани
од страна на земјата грешка тековната поради функција неуспехот на над-струја заштита на уредот. Особено уреди како што се пренапони заштитни уреди,пораст arrester и сл, се препорачува да се инсталира на течението на линија за да RCCB како претпазливост против потенцијал пренапони напон и струја се случуваат во својата моќност страна. Ги задоволува условите и апликации како што споменавме погоре,RCCB со "ON-OFF", укажувајќи на тоа уред се смета за погодна за изолација функција. RCCB дизајниран за домаќинство инсталација и други слични апликација, е за непрофесионална работа,
и без одржување е потребно.5||△n~|△n Електро-механичка издржливост ≥4000 циклуси Врска капацитет : Цврсти диригент 25мм⊃2; Поврзување терминалот Завртката терминал
Столб терминал со стегач за Прицврстување на моторот 2.1 s Остаток на вкусовите сегашниот опсег : 0.0 Nm Инсталација На симетрични DIN железнички 35mm
Монтажа на панел
За Нас
​.01 Оценет остаток не оперативен тековни |△ no : 0.Топла Продажба Изјава:
Двете од нив се трговски марки на нашата компанија. RCCB обезбедува на заштита од електричен шок произлегува од директни контакти на двете заштитени линии,или
истекување тековната помеѓу овие две линии. RCCB со номинална чувствителност до 10m A може да се користи како дополнителна заштита на уредот во случај на други
заштита на уредот не успее неговата заштита од електричен шок.

Таа е поголема од информацијата

Полјаците Број:
2
Номинална Струја:
32A 10mA
Број На Модел На:
RD4-63
Тип:
Земјата Истекување
is_customized:
Yes
Бренд Име:
TONGOU
Номинална Напон:
110V 220V 230V AC
Номинална Струја:
32A
Номинална остаток оперативни тековната :
10 mA
Номинална одлуки и кршење капацитет:
630a
Електро-механичка издржливост:
Повеќе од 4000 циклуси
сертификација:
CE БЛАГАЈНИЧКИТЕ IEC ISO9001 TUV
Номинална Фреквенција:
50/60Hz
Модел:
Електронски
Остаток на Тековната карактеристика:
AC
Производи во категоријата