.

.

AZISHN 15IR LED диоди КУПОЛА IP Камера РОЕ 720P/960P/1080P P2P ONVIF VandalProof Анти-Вандалот метал Отворено IP66 Безбедносна Камера за видео надзор

AZISHN 15IR LED диоди КУПОЛА IP Камера РОЕ 720P/960P/1080P P2P ONVIF VandalProof Анти-Вандалот метал Отворено

DEN 1305.00
DEN 1535.52

Од стоката
Во магацинот

10),на пример ,ако вашата локална мрежа сегмент е "0",а потоа ја прилагодите камерата Мрежен сегмент до "0"премногу ( Со СМС или Device Manager Софтвер )
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена.0 Мегапикселна )
Видео Компресија
H. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи. 264
Видео рамка го оценувате
25 FPS
Видео малку го оценувате
128 Kbps~8 Mbps
Синхронизација
Внатрешни Синхронизација
SNR
39d B
Минимална осветлување
0 Lux(IR ЗА)
IR-LED ДИОДИ
15pcs IR led диоди(6015) , IR растојание 10~20М
Леќа
2.6 mm/6mm/8мм Факултативна
напојување
48 V РОЕ префрлате
Фокус Систем
Рачен фокус
Приватност
Поддржува четири блок подрачје на блок
Изложеност Контрола
Автоматски
Се Здобијат Со Контрола
Автоматски
Динамички Опсег
69d B
Баланс На Белата Боја
Автоматски
Ден и ноќ функција
Со IR-НАМАЛУВАЊЕ на
Видео Подесување
контраст,осветленост,сатурација, прилагодување на острина
Далечинско управување
Подесувања на системот,крак за управување, управување со сметката, управување со мрежата
Движење Откривање
поддржани
Детекција и алармот
E-mail alerts, аларм за клиентот
Ethernet
10/100 Ethernet, RJ45 портата
Поток
Поддршка три крак
Мрежен протокол
Стандард HTTP, TCP / IP, ICMP.

Таа е поголема од информацијата

Сензор Големина:
720P, 960P, 1080P
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm
Поддржани Мобилни Системи:
iOS,Android
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Оперативни Системи:
Windows Vista,Windows 7,Windows 8,Mac os,Windows XP
Агол На Гледање (Степен):
90°
Технологија:
Инфраред
Стил:
Куполата На Камерата
Алармот Акција:
FTP Фото
Инсталација:
Вградени
Леќа (mm):
6mm,за 2,8 mm,3.6 мм,8mm
Бренд Име:
AZISHN
Сензор:
CMOS
Број На Модел На:
AZ00086
Ѕидот Заградата:
Таванот
is_customized:
Yes
Складирање:
Никој
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
IR Растојание(м):
10~20М
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Напојување:
Со РОЕ
Тип:
ip камера
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Минимална Осветлување(Лукс):
0LUX КОГА ЗА IR
Напојување(V):
48V
Потрошувачка На Енергија(W):
6W
Димензии (L x W x D)(mm):
10.7*8.9 CM
боја:
Бела
Аудио Излез:
no
Школка:
Vandalproof метал ( Водоотпорен/Водоотпорна )
Производи во категоријата