.

.

Бесплатен превозот 12v/24 Volt 350GPH bilge пумпа со bilge прекинувач,потопна брод пумпа за вода во собата,електрична пумпа за чамци

Бесплатен превозот 12v/24 Volt 350GPH bilge пумпа со bilge прекинувач,потопна брод пумпа за вода во собата,електрична

DEN 1320.00

Од стоката
Во магацинот

Пумпата окно е изработен од не ' рѓосувачки челик производство, издржливост, отпорност, свежа вода, морска вода може да се користи;
6.Свежа вода, морска вода квалитет анализа на примероци, за прочистување вода, третман на отпадни води, канализација, круг bilge отпадни води, aquaculture, вода трансфер, земјоделски прскање, наводнување, подот, тепих за чистење, итн.0 ЕДЕН 4m 1 m 29 mm/1-1/8" JK2-G1100-01 1100 GPH 24 V 1.
Идеален проток сензор за bilge пумпи
Тешки тек switch е дизајниран за најтешките апликации
Нашите bilge пумпа плови прекинувачот е побезбеден од меркур прекинувачи, оваа опција користи меркур-слободен тркалање на топката механизам и се состои од ексклузивен анти-скок функција за да се спречи рапидното за вклучување/исклучување на велосипедизмот се сретнал со некои прекинувачи.земјоделството,
7.5 НА 6m 1 m 29 mm/1-1/8" JK2-G2000-01 2000 GPH 24 V 5. Може да се широко се користат во канализационен земање на мостри, голем проток на течноста за пренос и ниско ниво на бучава на работното место; Големи и супер голем аквариум, мал базен, резервоар пополнување вода, фонтани, и други цели.
Bilge Switch Опис : На bilge пумпа плови прекинувачот е паметен уред користи во чамци што се врти на bilge пумпа кога водата во bilge ќе достигне одредено ниво. Направен од цврсто термопластични.0 m3 / h), со користење на 12 v / 24 v dc регулирани напојување, ниско ниво за да се намали електрична енергија трошоци, трошоците-ефективна за спроведување ниска цена, висока ефикасност и заштеда на енергија, долг животен век, можат да работат 24 часа континуирано, повремени работи поповолна да се продолжи работниот век на пумпа.индустрија,
6. Едноставен за инсталација и отстранување на филтерот уред, обезбеди пумпа работи без вибрации слободни.0 НА 8m 1 m 40 mm/1-1/2" JK2-G3000-01 3000 GPH 7 V 7.управувано од лице со постојан магнет мотор, мала големина, форма е големината на конзервирани кока кола лименки, малку вибрации, ниско ниво на бучава, голем проток на 50 l/Min (3.

Таа е поголема од информацијата

Напон:
12V, 24V
Бренд Име:
JOEKOL
Структура:
потопна пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
JK-G350-наместете
Примена:
Подводните
Гориво:
Електричен
Теорија:
impeller пумпа
Макс Темперамент.:
110F (43C)
Тип На Мотор:
Компактен, ефикасност, долг живот мотор
фабрика:
OEM/ODM се добредојдени
домување:
Тешко ABC Домување
Притисок:
no
Должност циклус:
наизменична
Пумпа за тело:
Термопластични
Производи во категоријата