.

.

646245-001 за HP 4530S 4730S Лаптоп 4730S 4530s Лаптоп Плоча 6050A2465501-MB-A02 HM65 DDR3 сите функционални Тестирани ред

646245-001 за HP 4530S 4730S Лаптоп 4730S 4530s Лаптоп Плоча 6050A2465501-MB-A02 HM65 DDR3 сите функционални

DEN 2347.20

Од стоката
Во магацинот


646245-001 за HP 4530 S 4730 S Лаптоп 4730 S 4530s Лаптоп Плоча 6050 A2465501-MB-A02 HM65 DDR3 сите функционални Тестирани ред
Компанијата ветува дека секоја плоча има поминато низ ригорозни тестирање。
Bu
yer мора да се прочита:
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1 прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2 Подели на лаптоп и да ја инсталирате на лаптоп кога моќ мора да биде исклучен, или ќе доведе до матичната плоча, ПРОЦЕСОР, меморија, екран изгорени, итн.
3 Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4 Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5,Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.

Таа е поголема од информацијата

Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
Wifi,Ethernet,Display Port,VGA
Примена:
Лаптоп
Објектот Состојба:
Користи
Чипсет:
HM65
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Бренд Име:
OnePino
Тип Socket:
PGA988
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
ATX
Број На Модел На:
4530S 4730s
Целосно Tetsed:
сите функционални Тестирани ред
гаранција:
60 дена
Производи во категоријата