.

.

1MHz-1000MHZ 35DB 3W HF VHF UHF FM предавателот Широкопојасен RF Моќ Засилувач За Шунка Радио

1MHz-1000MHZ 35DB 3W HF VHF UHF FM предавателот Широкопојасен RF Моќ Засилувач За Шунка Радио

DEN 1413.00
DEN 1487.52

Од стоката
Во магацинот

3 W RF Засилувач (1000 MHZ / 35 DB)
производ апликација :
(0 DBM) може да капацитет до 3 w, 15 V напон на напојување, широкопојасен работа 1 MHZ да 1000 MHZ можат да работат. Тоа е погоден за сите видови на радио апликации, погоден за сите видови на радио апликации, shortwave FM далечински управувач играчки радио спогодба, дигитални радио, итн. Како резултат на софистициран дизајн, во ниска фреквенција страна може да достигне 35 DBM (3 W), во 500 M, со излезна енергија може да достигне 32 DBM (1.6 W), специфична референца на S21 параметри и точка фреквенција тест. Засилувач големина 37 MM * 56 CM * 1.5 CM (зад себе, со голема топлина мијалник).
технички индикатори
1, напон : + 15 V DC (типичен сегашна вредност 450m A / максимум добие излез)
2, работна фреквенција : 1 MHZ-1000 MHZ, влез и излез отпорност : 50 ohms;
3, максимален излез опсег : 35dbm (3 W / 50 ohms)
4, стекнат : 35 d B (види специфична крива S21 крива, постојат разлики помеѓу различни фреквенција)
5, на влезниот сигнал, големина : ниска фрекфенција (0 DBM / 1 m W), висока фрекфенција (2 DBM)
пакетот вклучува
1pcs 1 MHz-1000 MHZ 3 W HF VHF UHF FM предавателот RF Моќ Засилувач За Шунка Радио

Таа е поголема од информацијата

Максимална Моќност По Канал:
4W
Бренд Име:
dower мене
Производи во категоријата