.

.

100pcs MCU мини RS232 MAX3232 ниво да TTL сериски конвертор одбор модул

100pcs MCU мини RS232 MAX3232 ниво да TTL сериски конвертор одбор модул

DEN 841.00
DEN 885.12

Од стоката
Во магацинот


Опис на производот : Чип : домашни MAX3232 CSE
Напон спектар : 3 v за 5 v
Висок baud rate : поголема од 120 KBPS не е препорачливо
Големина : 9.4 mm * 15.9 mm
Подолу за модул приказ на предниот дел, од двете страни на снабдувањето со електрична енергија е поврзете заедно, само да ги собереш една страна, двете страни односно два независни канали, сите можат да го користат, стрелки претставуваат текови сигнал, за да се илустрира е на текст, кон надвор за да покаже како излезот, во близина на RS232 за RS232 ниво ликови крајот, во близина на TTL карактер на TTL leve


Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
мини RS232 MAX3232
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Производи во категоријата