.

.

Фабриката снабдување Кина CNC machining co2 метални ласерски машина за сечење цена/ метални ласерски машина cnc 1325

Фабриката снабдување Кина CNC machining co2 метални ласерски машина за сечење цена/ метални ласерски машина

DEN 460754.40

Од стоката
Во магацинот

Фабриката снабдување Кина CNC machining co2 метални ласерски машина за сечење цена/ метални ласерски машина cnc 1325
Метални Ласерски Машина За Сечење На Слики :
Метални Ласерски Машина За Сечење Описи :
Item / Модел
RDJ-1325
Работна површина
1300 x 2500mm
Ласерски моќ
150w/180w/260w/280w/300w
Ласерски тип
CO2 запечатени ласерски цевка,водата-ладење,10. Појас пренос. Сингапур увезени од леќи и огледала . 3мм Ладно валани челични заварени машина кревет , силна и водење на стабилна.
5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни.6 um
Брзина гравирање
0-60000mm/мин
Сечење брзина
0-40000mm/мин
Ласерски Излез
1-100% софтвер поставување
Ресетирање прецизноста на позиционирањето
≤±0. Отворен стил , предната и задната страна на машината е отворена што е можно подолго материјал, пробив на ограничување на работното парче должина.0 софтвер, упатството за корисникот.
4) Машина за резервни делови и за поправка на услугата се нуди во текот на животот.
>>Метални Ласерски Машина За Сечење Е Применливо Индустрија :
Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка, уметности и занаети, итн.
6) 24 часа техничка поддршка по e-mail порака, повик или од врата на врата-до-врата служба. Ви благодариме
. Ласерски Моќност 40 W~180 W , добар квалитет и стабилна излезна да се продолжи на ласерски цевка услуга време.
>> Метални Ласерски машина за сечење Опција Делови :
>>Метални Ласерски Машина За Сечење Е Применливо Материјал :
Не-метални материјали како што се ткаенини, етикета, гума, мермер, гранит, плочки, хартија одбори, кожа,
вез, акрилик, стакло, пластика, МДФ, дрвени плочи и хартија опрема итн.0 mm
Графички формат поддржан
BMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, ПИ
Софтвер поддржани
TAJIMA, Corel Draw, Photoshop, Auto CAD
Возење систем
stepper мотор
Ладење на чекање
Вода-ладење и систем за заштита на
Опрема Димензии
3190x2000x1470mm
Нето Тежина :
1550kg
Превозот Димензии
3290 x 2100 x 1570mm
Факултативна Резервни Делови
Горе-доле грутката, Ротари Систем, Саќе табела
Се Препорачува Резервни Делови
Ласерски Цевка и Леќа
Метални Ласерски Машина За Сечење Делови :
>> Метални Ласерски машина за сечење карактеристики :
1.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
Rabotec
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
1325
Објектот:
метални ласерски машина за сечење
Работни големина:
1300*2500mm
боја:
Опција
ласерски цевка:
150w/180w/260w/280w/300w
ласерски тип:
CO2 запечатени ласерски цевка,водата за ладење
сечење брзина:
50-5000mm/мин
Напојување:
220 V, 50 hz
Графички формат поддржан:
BMP, PLT,ЛИНИЈА,DXF,ПИ,CDR
Софтвер поддржани:
CorelDraw, PhotoShop
Највисок Скенирање Прецизност:
2000dpi
Производи во категоријата