.

.

FDD5.5-250 FDD5-250 Женски Изолирани Електрични Crimp Терминал за 4-6mm2 жица Конектори за Кабелот за Wire Конектор 100PCS/Пакет ФЛОПИ

FDD5.5-250 FDD5-250 Женски Изолирани Електрични Crimp Терминал за 4-6mm2 жица Конектори за Кабелот за Wire

DEN 124.80

Од стоката
Во магацинот


MDFN серија терминал
FDFN серија терминал
BHT серија терминал
RV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминал
Карактеристики : FDD5.5-250 FDD5-250 Женски Изолирани Електрични Crimp Терминал за 4-6mm2 жица ,Конектори за Кабелот за Wire Конектор 100 PCS/Пакет
Диригент пресек : 0.5-1.5 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 22-16 ) Максимална струја : Imax=10 A
Материјал : Месинг Боја : Црвена ITEMNO Nema ТАБОТ Дебелина на материјалот Димензија B dΦ DΦ L H mm mm mm mm mm mm mm ФЛОПИ 1.25-110(5) 0.5*2.8 0.3 3.8 1.7 3.8 19.0 10.0 ФЛОПИ 1.25-110(8) 0.8*2.8 0.3 3.8 1.7 3.8 19.0 ФЛОПИ 1.25-187(5) 0.5*4.75 0.35 5.6 1.7 3.8 19.0 ФЛОПИ 1.25-187(8) 0.8*4.75 0.35 5.6 1.7 3.8 19.0 ФЛОПИ 1.25-205 0.5*5.2 0.35 6.5 1.7 3.8 20.0 ФЛОПИ 1.25-250 0.8*6.35 0.4 7.4 1.7 3.8 21.0
Диригент пресек : 1.5-2.5 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 16-14 ) Максимална струја : Imax=15 A
Материјал : Месинг Боја : Сина ITEMNO Nena ТАБОТ Дебелина на материјалот Димензија B dΦ DΦ L H mm mm mm mm mm mm mm ФЛОПИ 2-110(5) 0.5*2.8 0.3 3.8 2.3 4.3 19.0 10.0 ФЛОПИ 2-110(8) 0.8*2.8 0.3 3.8 2.3 4.3 19.0 ФЛОПИ 2-187(5) 0.5*4.75 0.35 5.6 2.3 4.3 19.0 ФЛОПИ 2-187(8) 0.8*4.75 0.35 5.6 2.3 4.3 19.0 ФЛОПИ 2-205 0.5*5.2 0.35 6.5 2.3 4.3 20.0 ФЛОПИ 2-250 0.8*6.35 0.4 7.4 2.3 4.3 21.0 ФЛОПИ 2-312 0.8*8.0 0.4 9.0 2.3 4.3 23.0
Диригент пресек : 4-6 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 12-10 ) Максимална струја : Imax=24 A
Материјал : Месинг Боја : Жолта ITEMNO NEMATAB Дебелина на материјалот Димензија B dΦ DΦ L H mm mm mm mm mm mm mm ФЛОПИ 5.5-187 0.5*4.75 0.4 5.6 3.4 5.7 23.0 14.0 ФЛОПИ 5.5-250 0.5*6.35 0.4 7.4 3.4 5.7 25.0 ФЛОПИ 5.5-312 0.8*8.0 0.5 9.0 3.4 5.7 27 ФЛОПИ 5.5-375 0.8*9.4 0.5 10.9 3.4 5.7 29.6

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
EARUELETRIC
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
FDD5.5-250 FDD5-250
is_customized:
Yes
Материјал:
месинг и пластика
Тип На Единица:
Пакет
Тежина На Пакет:
0.103kg (0.23lb.)
Пакет Големина:
12cm x 8cm x 3cm (4.72in x 3.15in x 1.18in)
Производи во категоријата