.

.

За Yamaha R1 2009 - 2014 година CNC Rearsets Нога Штипки Footpeg Задна Кочница Shift Прилагодување Сет 2010 2011 2012 2013

За Yamaha R1 2009 - 2014 година CNC Rearsets Нога Штипки Footpeg Задна Кочница Shift Прилагодување Сет 2010

DEN 5663.52

Од стоката
Во магацинот

Покрај тоа, нашите задните поставува, исто така може да се заштитат на мотоцикл во случај на несреќа! Тоа е добро вреди. • Прилагодлива спојки лост seperated од подложка за нозе, за побрзо и попрецизно спојка (пат / трка на ликвидност). Со анти-лизга систем. • Нема прирачник/ настава се вклучени • Бренд Нови во Кутија
Меѓународни Купувачи-Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1.Увозни давачки, даноци и давачки кои НЕ се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија .Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.Овие трошоци се на купувачот одговорност. Еднаш ќе се инсталира, тие се целосно прилагодливи за царинење и удобност за да одговара на вашиот физичката големина на & јава стил. Со не се лизга чувствуваат, задни сет се директни топ-на движењето за отворен код во повеќето случаи. • Ротирачки Контроли, еден пар на топката лежишта, обезбедување на исклучително прецизни движења Knurled Нога Штипки За Не-се Лизга на Зафат • Целосно Прилагодливи Позиционирање На Нога Штипки за Да Овозможи поудобен И Агресивен Тело Позиција • Двоен Нерѓосувачки Челик Топката Лагери За Двете Shift И Кочница Држела Целосно Прилагодливи за Да Одговараат на Вашата Јава Стил • Сетови дојде со хардвер монтажа, shift род, итн. • Нога во остатокот прилагодливи во различни правци, тоа може да се подигне или влечат назад до одредена позиција.Задни сет доаѓа прилагодливи во многу позиции, обезбедување на поголема земјата дозвола за побрз посно агли, така што ќе може да го избере најдобриот позиции како ви се допаѓа. Овој пар на rearsets се компатибилни со модели :
За Јамаха
YZF R1 2009-2014
Спецификација : • Висок Квалитет на Градежни Rearsets, T6 6061 алуминиум ЦПУ Машински • Елоксирани бои за да се спречи од оксидирачки и scratche • Педали (нивоата) се опремени со лагери за непречено движење • Количина : 1 сет на Кочница + Shift Rearset + Shift Прачка • Висок torsion и стрес корозија.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Нога Почива
Објектот Тежина:
1.45kg
Објектот Должина:
20cm
Материјал Тип:
T6 6061 Алуминиум легура
Објектот Висина:
10cm
Име На Модел:
За Yamaha R1 2009-2014
Објектот Ширина:
13cm
Бренд Име:
ELFRhino
Производи во категоријата