.

.

Мини 3,5 мм Флексибилни miniphone за PC

Мини 3,5 мм Флексибилни miniphone за PC

DEN 53.00
DEN 79.68

Од стоката
Во магацинот


-Мини Флексибилни miniphone за персонални Компјутери, лап-топ компјутери, Лаптопи, итн Флексибилен кабел дизајн за лесно висина и агол на позиционирање Погоден за интернет телефонија, VOIP / SKYPE и говор признавање програми Plug and play - нема да инсталирате софтвер; Приклучок : 3.5 mm, Должина : 17cm / 6.7 во Plug and play - нема да инсталирате софтвер; Приклучок : 3.5 mm, Должина : 17cm / 6.7 in Mini Флексибилни miniphone за персонални Компјутери, лап-топ компјутери, Лаптопи, итн
-Флексибилен кабел дизајн за лесно висина и агол на позиционирање
-Погоден за интернет телефонија, VOIP / SKYPE и говор признавање програми
-Plug and play - нема да инсталирате софтвер; Приклучок : 3.5 mm, Должина : 17cm / 6.7 во
-Можете да го земете со вас! Овој тенок 6.7 инчен микрофон ќе ти се лизга лесно во лаптоп случај (освен ако тоа е една форма-техник!), и карактеристики на флексибилен кабел за лесно позиционирање.
-Инсталација е толку едноставно како Plug & Play - нема драјвери или софтвер кои се потребни.
-Прилагодување на miniphone поставки од вашиот КОМПЈУТЕР аудио control panel.
-Не бара надворешно напојување. (Забелешка за Mac корисници : Apple Mac компјутер хардвер бара микрофон со сопствено напојување. Овој микрофон не може да биде соодветен за употреба со Apple/Mac компјутери. Проверете со Apple за вашиот модел ако сте несигурни.)
-Осетливост : -54±3d B
-Фреквенциски Опсег : 100-5 KHz
-Пакет се вклучени : 1 X miniphone
-Имајте на ум : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Таа е поголема од информацијата

Стил:
Вградениот Микрофон
Број На Модел На:
SWXF
Бренд Име:
Fasdga
комуникација:
Безжичната
Поларните Обрасци:
Cardioid
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Пакет:
No
Употреба:
Компјутер Микрофон
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Производи во категоријата