.

.

Слободен Десктоп Позадина Обичај Фото Позадина Сон Страна се Насликани Пердув 3d Фотографии Hd Сина и Бела Позадина Соба Мурали Студија

Слободен Десктоп Позадина Обичај Фото Позадина Сон Страна се Насликани Пердув 3d Фотографии Hd Сина и Бела

DEN 1078.00
DEN 1995.84

Од стоката
Во магацинот

ве Молиме мерење вашиот ѕид е големина ,ние ќе се прилагодите на вашиот ѕид во Боја со големина на Ѕвонење може да варира ,поради различни светлина во собата (Кога ќе купите повеќе од 6 квадратни метри , во многу земји , што може да им понуди бесплатен превозот од DHL , UPS-от , Fed Ex , ТНТ , Aramex !)
Количеството· 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.Сакам да купам еден сет на mural позадината, големината е 1. Она што оваа позадина? Ова е слика за позадина.5 cm(H) (4'7" x 2'4") ft
Количеството· 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
Количеството· 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
Количеството· 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
Количеството· 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
Количеството· 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
Количеството· 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
Количеството· 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
Количеството· 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
Количеството· 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") f
(1feet=0.
Не позадина ролни.02539 m) Често поставувани прашања : 1 .

Таа е поголема од информацијата

Стил:
за деца
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Функција:
Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Шема:
Цртан филм
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Број На Модел На:
LIBBY0305
Тип:
Текстилни Позадини
Употреба:
Децата' Соба
Површински Третман:
Врежана
3D Стерео wallpaer:
обичај слика за Позадина ѕид
3d HD позадини mural:
3D позадина дома декор
ресторан ѕид хартија:
шарени позадина
Производи во категоријата