.

.

10 Компјутери Кристал Pendant Beading Кастинг Калапи Јасно Силиконска Смола Течни Мувла DIY Накит Одлуки Занает Алатка Сапун Торта Мувла

10 Компјутери Кристал Pendant Beading Кастинг Калапи Јасно Силиконска Смола Течни Мувла DIY Накит Одлуки Занает

DEN 431.52

Од стоката
Во магацинот


1.29 5.99 10.99 1.44
8.89 2.59 22.54 3.49
Опис на производот : Материјал : Мувла е направен од силикон кој е флексибилен, отпорност на кинење, издржливи. Мувла Големина : Плоштадот : 0.9 *0.9 *4.9 см, Инчен : 0.35"*0.35"*1.9" Цилиндрични : 0.9 *0.9 *4.9 см, Инчен : 0.35"*0.35"*1.9" Cuboid : 1 *0.6 *4.9 см, Инчен : 0.4"*0.23"*1.9" Триаголник : 0.9 *0.9 *4.9 см, Инчен : 0.35"*0.35"*1.9" Мувла тежина : 100g Пакет се вклучени : 10 Компјутери Јасно Силиконски Калап Функција : 1.Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал. 2.Мултифункционален силиконски калапи,совршен алатки може да се направи одлична форма за накит pendant украс. 3.Тоа може да се користи како Смола, Cabochon, Полимер Глина, Fimo, Заболување на Паста, Pmc, Восок, Свеќа, Калап Сапун. 4.Храна одделение силиконски (ФДУ Стандард), погоден за користење на микробранова печка, фурна, правење колачи, пица, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо, пудинг, овошје, итн. 5.лесно ослободување,не се ослободување на агент е потребно. 6.Нашите калапи можат да го издржат температури високо како 392 F да 572 F. Како да го користите : Кога ќе го ослободите објектот надвор од мувла, само пресврт на мувла, дел може да биде лесно се притискаат.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,
Производи во категоријата