.

.

DC 5-24V/5A Со Приклучокот За LED Лента Човечкото Тело Инфраред ПИР Сензор за Движење Switch L15

DC 5-24V/5A Со Приклучокот За LED Лента Човечкото Тело Инфраред ПИР Сензор за Движење Switch L15

DEN 157.00
DEN 169.44

Од стоката
Во магацинот


Функција :
На детектор на движење донесува добра чувствителност детектор, интегрирано коло. Тоа собира автоматизам, погодно безбедно, заштеда на енергија и практични функции. Тоа го користи инфрацрвена енергија од човечкото како контрола-сигнал извор, тоа може да почне оптоварување одеднаш кога се влегува откривање поле. Тоа може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски. Тоа е лесно да се инсталира и се користи нашироко.
Описи :
Одложувањето се исклучи автоматски во темнината,автоматско вклучување/исклучување во 15s прилагодливи го одложи времето кога ќе го добиете во/надвор од индукција на опсег .
Области на примена :
За автоматско осветлување коридори, коридор, бања, подруми, магацини, гаражи и други места,автоматски вентилација издувните фан и други електрични автоматска контрола и други функции.
Температурна компензација : температурна компензација чип, намалување на влијанието уреди со покажувач на растојание од температура.
Спецификација :
Модел : TDL-2025-Б
Материјал : пластика
Објектот боја : црна / бела
Работен напон : 12 V
Излезна струја : 5 A
Временски опсег : 15s(прилагодливи)
Работа темп : -15 ℃ -50 ℃
Статична струја : Забелешка :
Ве молиме овозможи 2-3мм грешка поради рачни мерења на локации, и благо боја разлика предизвикан од светлината на екранот.
Нема Мало Пакет
Пакетот вклучува :
1x Switch сензор
1x Лента
1x Завртка

Таа е поголема од информацијата

боја:
Црна, Бела
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
1A60479
тековната:
5A
Бренд Име:
OOTDTY
Тип На Прекинувач:
сензор префрлате
сертификација:
CCC
Материјал:
Пластични
Гаранција:
Други
Производи во категоријата