.

.

Бесплатни Shippping POA-LMP128 Замена Проектор Светилка со Станбен за SANYO PLC-XF1000 PLC-XF71 PLC-XF700C PLC-XF710C

Бесплатни Shippping POA-LMP128 Замена Проектор Светилка со Станбен за SANYO PLC-XF1000 PLC-XF71 PLC-XF700C

DEN 1535.52

Од стоката
Во магацинот

Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Проектор светилки слабо како тие возраст.гаранција : 6 месеци
4.Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти.Компатибилен Проектори модел : за SANYO PLC-XF1000 PLC-XF71 PLC-XF700 C PLC-XF710 C
3.Замена POA-LMP128 проектор светилка со домување
2.
Проектор светилка бренд Име : за SANYO
Проект или светилка Модел Num биде r : POA-LMP128
Место на Потекло : Кина
Пакување Детали : во меур и кутија
Време на испорака : рок од 24 часа
Начин на плаќање : paypal, T/T, Western Union
Минимална Орде р Количина : 1 парче
Снабдување Способност : 10000 PC /M onth
Квалитет Гаранција : 6 месеци гаранција Детален Опис на Производот
1.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.
Светилки може да се состави слободно според клиент е requirpment. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
POA-LMP128
Тип:
Компатибилен Проектор Сијалица со Домување
Гаранција:
180DAYS
Компатибилен со:
за SANYO PLC-XF1000 PLC-XF71 PLC-XF700C PLC-XF710C
Просечен Живот (часот):
2500H
Дел Број:
POA-LMP128
Производи во категоријата