.

.

YNROAD Нов тип 96W 16.7 инчен LED wrangler Светлина Бар led теренски лента со висока ниска зрак за теренски,4x4 ,4WD, АТВ, UTV употреба

YNROAD Нов тип 96W 16.7 инчен LED wrangler Светлина Бар led теренски лента со висока ниска зрак за теренски,4x4

DEN 4320.00

Од стоката
Во магацинот


Моќност : 96 W Напон : 9-32 V DC Прозрачна флукс : 7680 LM Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6500 K Домување clor : црна Материјал : алуминиум легура Леќа материјал : Toughed стакло Зрак тип : здраво-ниска зрак Работа температура : -40o C~+85o C Работа живот : 50000h Димензии : 16.7 инчен Тежина : 4kg 1 Year Гаранција
Карактеристики : 16.7 инчен висока моќност LED светло бар Компактна големина,високо пренос fisheye објектив за проектирање Екстремни светла, дури и во текот на денот додека се троши малку енергија Ултра тесни концентрирани зрак ви овозможува да видиме далеку или преку темна Очекување на отворот систем блокови се користи светлина за чиста зрак Прекумерно топлина мијалник перки за најдобри топлина елиминација IP67 оценет,водоотпорен,dustproof,shockproof,анти-корупцијата за суровата средина Апликација : Off road возило осветлување,Итен Спасување Осветлување,АТВ/UTV/Голф количка осветлување Брод& морски осветлување, Земјоделството возило осветлување,рударство и тешка опрема светлина Планината Загради Солидна црна челична конструкција Fitment : За Wrangler JK 2007~2015 ве Молиме потврдете дека овие делови се вклопи вашето возило пред да го купите Инструкции : не се вклучени 1 PC 16.7 инчен 96 W led wrangler бар + планината загради П : Што е зрак шема? А :

Таа е поголема од информацијата

Зрак Агол:
Комбо
Должина:
16.7inch
Температура На Боја:
6000K
Редови:
Двоен Ред
Тип:
Светлината Бар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Led Чип Производител:
Кри
Ingress Protection:
IP67
Бренд Име:
YNROAD
Wattage:
96W
Позиција:
страни
Обликот:
Директно
степен:
150
Работна температура:
-40oC~+85oC
Место на Потекло:
Кина
боја:
Црна
зрак:
hi-ниска зрак
Големина:
16.7inch
Wattage:
96W
Гаранција:
12months
Водоотпорен го оценувате :
IP67
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Работат Време:
50000H
Производи во категоријата